У київській лікарні зекономили 2,5 мільйони та розказали як покращити роботу ProZorro

Поради для ProZorro

Виявляється, що з ProZorro можна економити мільйони бюджетних коштів, якщо мати справу не з посередниками. Проте користувачам все ще не вистачає більш ретельної регуляції закупівель зі сторони системи.
Київська міська клінічна лікарня швидкої допомоги – один з перших закладів, який почав брати участь у прозорих закупівлях ще до того, як це стало обов'язковим для всіх. Персонал лікарні радить проводити закупівлі через ProZorro й іншим, адже це не тільки економить час, але й гроші. Так, на одному з тендерів з придбання наркотичних речовин для знеболення лікарня зекономила близько 2,5 мільйонів гривень – майже 50% від першочергової суми.

Головний лікар Олександр Ткаченко розповідає, що знизити вартість вдалося завдяки тому, що свою пропозицію зробив сам виробник.
«По процедурі виграв завод-виробник, який дав найнижчу ціну. Інші учасники цієї процедури закупівлі поставили в два-три рази дорожче на ті ж препарати, які вони купляють у цього ж завода. Я розумію, коли купляють препарат на заводі й на 10% чи 20%, хай 50% завищують ціну, а потім продають. Але коли завищують в три рази, то це вже зовсім-зовсім невигідно»

Олександр Ткаченко
головний лікар
Хоч за допомогою ProZorro й виходить виявляти недобросовісних учасників, проте головний лікар вважає, що не зайвим було би створити список таких постачальників, аби не допускати їх до прозорих торгів. Окрім цього, Олександр Ткаченко дає ще декілька порад, як покращити систему закупівель:

- зробити електронний перелік недобросовісних постачальників, аби не дозволяти їм наживатися на торгах;
- спробувати пришвидшити роботу системи, адже в лікарнях швидкої допомоги трапляються випадки, коли ліки потрібні терміново й не має часу на довгі процедури закупівель;
- продумати більш ретельну систему контролю постачальників.
Заступник головного лікаря з економічних питань Ольга Кужелівська каже, що не дивлячись на те, що з ProZorro додалось роботи – економія коштів справді велика. А також радить, як краще користуватися системою: необхідно чітко прописувати технічні умови й просити присутності представника постачальника при отриманні товару.

Головний лікар Олександр Ткаченко наголошує, що бажання здійснювати відкриті закупівлі в їхньому медичному закладі виникло вже давно, проте раніше не було механізму, який би дозволяв це робити. А з ProZorro подібне стало реальним.


Олександр Ткаченко
головний лікар
«Я хочу сказати, що для нас ця система дійсно має дуже велике значення. І дуже корисне, як з економічної точки зору, так і з соціальної. Так значно мінімізується людський фактор. До того ж, раніше нам треба було витратити на закупівлю 1,5-2 місяці. Зараз же все швидше. Головне – вміти й мати бажання з цим розібратися»
За другий квартал 2017 року Київська міська клінічна лікарня швидкої допомоги вже здійснила 4 закупівлі по медикаментам через систему ProZorro, на яких вдалося зекономити 67% бюджетних коштів. Ці гроші в лікарні направляють на інші нагальні потреби та на придбання додаткових медикаментів.
Подяки
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданий через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст публікації не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Медіаісторію створено командою «Студія Peredova»