Перемога у конкурсі ProZorro. Київ
У Київській лікарні зберегли мільйони гривень та увійшли в число найкращих користувачів ProZorro
На початку серпня ProZorro відзначило річницю свого створення. В рамках святкування відбулося нагородження переможців конкурсу серед найкращих замовників та учасників закупівель. Перелік переможців поповнила і Київська міська клінічна лікарня № 12. У медзакладі розповідають, що секрет їхнього успіху в допорогових закупівлях.
Отримати третє місце в номінації «Найдобровільніший замовник» було справді неочікувано, каже голова тендерного комітету лікарні № 12 Дмитро Товчко. І додає, що за рік користування системою ProZorro понад 220 тендерів у медзакладі відбулося по допорогових закупівлях.
«Все, що має вартість більше трьох тисяч гривень, ми закуповуємо через ProZorro… Сума, яка проходила в нас по всім цим закупівлям за рік, близько 15,5 мільйона. А за результатами проведених закупівель ми отримали економію 3,5 мільйона»

Дмитро Товчко
голова тендерного комітету Київської міської клінічної лікарні №12
У лікарні кажуть, що працювати з ProZorro вигідно, адже система сама перевіряє добросовісність учасників. Так є впевненість, що медзаклад не втягнуть у корупційні змовини. До того ж, за рік роботи ще не було випадків зриву закупівель. Проте декілька разів виникала необхідність повертати неякісний товар.
Секрети успіху від Київської міської клінічної лікарні № 12:

- Не боятися електронного майданчика й закупівель через нього;
- Призначити відповідальну за закупівлі людину;
- Проводити через ProZorro не тільки великі закупівлі, а й допорогові;
- Намагатися економити не тільки на закупівлі медикаментів та обладнання, а й на господарських потребах;
- Проходити навчання від ProZorro.

У той же час, Дмитро Товчко зазначає, що є моменти, які хотілось би змінити у ProZorro: «Не вистачає в роботі ProZorro роз'яснень. На майданчику ProZorro є опція консультацій, але як вони виглядають? Звертаємось в електронному вигляді, але отримаємо у відповідь не роз'яснення, а посилання на нормативний акт. Ми цей нормативний документ прочитаємо, а роз'яснення так і не отримаємо».

Проблеми також виникають з тим, що закон «Про публічні закупівлі» не дозволяє вказувати у замовлені марку товару. І часто буває що перемагає дешевший товар, який по якості не відповідає нормам.
Завдяки ProZorro пацієнти мають змогу отримувати більше медикаментів та краще харчування, зазначають в тендерному комітеті. Важливо, що в лікарні №12 тендери оголошують і на найменші потреби – саме це дозволяє економити найбільше коштів та бути лідерами серед інших користувачів. Так, навіть прання білизни та вивезення сміття проходить в медзакладі через систему ProZorro.
Подяки
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданий через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст публікації не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Медіаісторію створено командою «Студія Peredova»